Viranşehir 75. Yıl Ortaokulumuzun Z-Kütüphane Açılışı Gerçekleşti

        Mezitli Viranşehir 75. Yıl Ortaokulunda gerçekleşen açılışa Mezitli Kaymakamımız Sayın Emin Sait Karahaliloğlu, Mersin İl Millî Eğitim Müdürümüz Adem Koca, Mezitli İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Dursun Kılıç, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Toroslar İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Badas, Memur-Sen Mersin İl Başkanı Abdullah ÇELİK, İlçe Millî Eğitim Şube Müdürleri, okul müdürleri, veliler, okul aile birliği üyeleri ve öğrenciler katıldı.
        Mezitli Viranşehir 75. Yıl Ortaokul Müdürü Mehmet Bolkan açılış konuşmasında Z-Kütüphanenin yapımında yardımlarını esirgemeyen Mezitli Kaymakamımız Sayın Emin Sait Karahaliloğlu’na, Mersin İl Millî Eğitim Müdürümüz Adem Koca’ya ve Mezitli İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Dursun Kılıç’a teşekkürlerini iletti.
        İl Millî Eğitim Müdürü Koca, " Yarının bilim adamları, akademisyenleri, öğretmenleri daha birçok meslek grubunda başarılara imza atacak nesil, çocukluğunda okuma, araştırma ve eleştirel düşünmelerine önem verilen nesillerden oluşacaktır. Okuyan bir toplum için ülke genelindeki kütüphanelerin öğrenciler tarafından aktif olarak kullanılması yönünde çalışmalar gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu sayede ülke genelinde okuma kültürü oluşacak ve okuma alışkanlığı gelişecektir." diyerek sözlerini noktaladı.
        Ardından kurdele kesilmesi ile Viranşehir 75. Yıl Ortaokulumuzun Z-Kütüphane açılışı yapıldı. Protokol ve misafirler Z-Kütüphaneyi gezdi.