Sayın Kaymakamımız Emin Sait KARAHALİLOĞLU 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında ilçemiz Faris Kokulu İlkokulunda ve Suriyeli misafirlerimizin eğitim gördüğü Geçici Eğitim Merkezi -1 de düzenlenen etkinliklere katıldı.

       Düzenlenen etkinliklere Sayın KAYMAKAMIMIZIN yanı sıra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serbülent SEVDİ, Emre DURU, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Murat BAĞİŞ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Dursun KILIÇ, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kerim KÖKEN, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Veliler ve Öğrenciler katıldı.
         Türkiye Halk Oyunları Federasyonunca düzenlenen halk oyunları yarışması Minikler dalında İl 1.si olan Faris Kokulu İlkokulu Halk Oyunları ekibi Silifke Yöresi oyunlarını sergiledi. Suriyelilerin eğitim gördüğü geçici eğitim merkezinde de çuval yarışı, kaşıkla yumurta taşıma gibi yarışmalar düzenlenmesi kutlamalara renk kattı.
 
          Kaymakam Karahaliloğlu Faris Kokulu Halk Oyunları Ekibini ve eğitmenlerini başarılarından dolayı kutlarken Ankara‘da yapılacak olan bölge halk oyunları yarışmasında ilçemizi temsil edecek olan bu ekibe başarılar diledi.
 
        Ayrıca Sayın Kaymakamımız Emin Sait Karahaliloğlu Faris Kokulu İlkokulu 4. sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan MİNİK MUCİTLERDEN UÇUK KAÇIK BULUŞLAR adlı bilim şenliği çadırının açılışını yaptı. Öğrencilerin projeleriyle yakından ilgilenen Kaymakam KARAHALİLOĞLU geleceğin bilim adamlarının bu şekilde yetişeceğini bu yaştaki çocukların önlerinin açılması için he türlü imkanın sağlanmasının önemini vurguladı.