Saray Camii Temel Atma Töreni Gerçekleştirildi   

     İlçemiz Merkez Mahallesinde bulunan Saray Camii ihtiyaca cevap veremediği için yıkılıp yeniden inşa edilmek üzere temel atma merasimi düzenlendi.
   Törene Mezitli Kaymakamı Emin Sait KARAHALİLOĞLU’nun yanı sıra İl Müftüsü Dr. Şaban KONDİ, Mezitli Belediye Başkanı Neşet TARHAN, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Erkan ÖZGÜR, Mezitli Eski Belediye Başkanı Zeki KOYUNCUOĞLU, İlçe Müftüleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
      Mersin İl Müftüsü Dr. Şaban KONDİ; Mezitli halkının dini ve hayri işlerde her daim öncülük etmelerinden, Mezitli’nin maneviyatını imar eden büyüklerden bahsedip emeği geçen herkese dua etti.
      Mezitli Kaymakamı Emin Sait KARAHALİLOĞLU, törende yaptığı konuşmada; başta caminin proje aşamasında büyük pay sahibi olan Hacı Duran DEVECİ olmak üzere maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen tüm hayırseverlere, emeği geçenlere ve dua eden bütün vatandaşlarımıza teşekkür etti. Akabinde kurban kesilip Akdeniz İlçe Müftüsü İbrahim YAVUZ’un yaptığı dua sonrası Saray Camii’nin temeline ilk harç konulmasının ardından tören sona erdi.  
 
      İSAY2 Galeri