MEZİTLİDE OKUL GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI. 
                
              Sayın Kaymakamımız Emin Sait KARAHALİLOĞLU başkanlığında okul güvenliği toplantısı 30.06.2017 cuma günü Yusuf Kalkavan Anadolu Lisesinde yapıldı.
            Toplantıya Sayın Kaymakamımızın yanı sıra İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Milli Eğitim Müdürü, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ve okul müdürleri katıldı.
          Toplantı da geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin daha güvenli ve huzurlu bir ortamda eğitim alması için okullarımızın içinde ve dışında alınan ve alınması gereken tedbirler istişare edildi.
           Kaymakam KARAHALİLOĞLU özellikle öğrenci servis araçları konusun da   okul müdürleri, okul aile birliklerinin ve emniyetin ilgili birimlerinin  hassas davranması gerektiğini, servisçilerin öğrencileri evden alma ve eve bırakma saatlerine dikkat etmesi gerektiğini çok erken saatlerde öğrencilerin alınıp bırakılmamaları konusunda yetkililer tarafından uyarılmalarının, okullardan sorumlu polislerin görevlerinde duyarlı ve özverili olmalarının önemini vurguladı. Ayrıca Sayın Kaymakamımız ‘Ben kimseyle kötü olmayayım prensibiyle iyi idareci olunamayacağını’ öğrencilerin güvenli eğitim almalarıyla ilgili sorun veya sıkıntı nerdeyse kimdeyse kararlılıkla üstüne gidilmesi gerektiğini belirtti.