MEZİTLİDE 2017/2018 OKUL GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI.
            Sayın Kaymakamımız Emin Sait KARAHALİLOĞLU başkanlığında 2017/2018 Eğitim Öğretim Yılı okul güvenliği toplantısı 07.09.2017 perşembe günü Mezitli Pakize Kokulu Anadolu Lisesi Toplantı Salonunda yapıldı.
Toplantıya Sayın Kaymakamımızın yanı sıra İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Milli Eğitim Müdürü, Daire Amirleri, Mahalle Muhtarları, Okul Müdürleri ve Okul Aile Birliği Başkanları katıldı.
Okul Güvenliği Toplantısı’nda Sayın Kaymakamımız Emin Sait KARAHALİLOĞLU; Özellikle öğrenci servis araçları konusunda okul müdürlerinin, okul aile birliklerinin ve emniyetteki ilgili birimlerin hassas davranması gerektiğini, öğrencilerin çok erken saatlerde evden alınıp geç saatlerde evine bırakılması hususunda kesinlikle taviz verilmeyeceğini bu konuda gerekli hassasiyetin okul müdürleri ve veliler tarafından gösterilmesi gerektiğini belirtti. Öğrencilerin güvenli bir şekilde eğitim almalarını sağlamanın en öncelikli görevlerinden olduğunu ve bu konu ile ilgili sorun veya sıkıntı nerdeyse, kimdeyse kararlılıkla üstüne gidileceğini söyledi.
 
İlçe Milli Eğitim Müdürü Dursun KILIÇ; Okullarımızın tamamında güvenlik kamerasının olduğunu ve 27 okulun ise güvenlik personeli  çalıştırdığını söyledi. Ayrıca okullarımızdaki kamera sayılarının artırıldığını okulların girişinde kimlik kontrolü yapılarak güvenliğini sağlandığını belirtti. Üç okulumuzun duvarlarının yükseltildiği ve okullarımızın hırsızlıklara karşı sigortalanma işlemlerinin yapıldığını sözlerine ekledi. Şu anda 17 okulun sigortasının yapıldığını ve bu sayının artacağını belirtti. Sıkıntı teşkil eden yerlerde emniyetin anında müdahale ettiğini söyledi.
 
İlçe Jandarma Komutanı Sercan TÜREDİ; Madde bağımlılığı konusunda hassas davranıldığını dile getirdi.
İlçe Emniyet Müdürü Berat GÜNÇİÇEK; Her okulun irtibat görevlisinin bulunduğunu ve görevlilerinin okul giriş çıkış zamanlarında devriye olarak gezeceğini, okul ile ilgisi olmayan şahısların okul çevresinden uzaklaştırılacağını ve madde bağımlılığı ile ilgili taviz verilmeyeceğini söyledi.
Dilek ve temenniler bölümünden sonra Kaymakam Emin Sait KARAHALİLOĞLU toplantıyı sonlandırdı.