Mescid-i Aksa Camii Temel Atma Töreni

        İlçemiz  Yeni Mahalle Mescid-i Aksa Camii temel atma törenine Mersin Valisi Ali İhsan SU, Mezitli Kaymakamı Emin Sait KARAHALİLOĞLU, Mezitli Belediye Başkanı Neşet TARHAN, İl Müftüsü Dursun Ali COŞKUN, İlçe Müftüsü Süleyman ŞAHİN, Yeni Mahalle Camii Yapma, Yardımlaşma ve Yaşatma Derneği Başkanı Süleyman TEMEL ve dernek üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
         Törende konuşan Sn.Valimiz Ali İhsan SU; camilerin dil, ırk, renk, cinsiyet ve sosyal statü gözetmeksizin tüm inananların tam bir eşitlik içerisinde Allah’ın huzuruna çıkmak için buluştuğu, dinimizce mukaddes mekanlar olduğuna dikkat çekerek, Milletimizin başta Anadolu olmak üzere dünyanın dört bir yanında şaheser olarak nitelendirebilecek camiler ile ilim ve irfan yuvası olan külliyeler inşa ettiğini söyledi.
        Mezitli Kaymakamı Emin Sait KARAHALİLOĞLU, törende yaptığı konuşmada; maddi ve manevi destekleri ile cami yapımına destek veren hayırseverlere ve emeği geçen herkese teşekkür etti. Mersin İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ve İlçe Müftüsü Süleyman Şahin ve Yeni Mahalle Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Adnan Aydın’ın da birer konuşma yaptığı Temel Atma Töreni, İlçe Müftüsü Süleyman ŞAHİN'in yaptığı dua ve tekbirler eşliğinde Vali SU ve beraberindeki heyet ile temele ilk harcın atılmasının ardından tören sona erdi. 09.10.2017