İlçemizde Halk Toplantısı Yapıldı
 
           İlçemiz halk toplantısı, Kaymakamımız Sayın Emin Sait KARAHALİLOĞLU’nun Başkanlığında 13.04.2018 Cuma günü Eski Mezitli Mahallemizde gerçekleştirildi. 
Toplantıya Kaymakam Emin Sait KARAHALİLOĞLU’nun yanı sıra,  İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Yazı İşleri Müdürü, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü, Hal Müdürü, Eski Mezitli Mahalle Muhtarı ve Eski Mezitli Mahalle sakinleri katılmıştır.  
Sayın Kaymakamımız Emin Sait KARAHALİLOĞLU toplantıda; Eski Mezitli Mahallesinde yaşayan vatandaşlarımızın idari birimlere müracaatları beklenmeden, doğrudan temas kurmak ve toplumun her kesimine daha geniş bir şekilde ulaşılmasını sağlamak amacıyla düzenlenen bu toplantıların periyotlar halinde devam edeceğini belirterek katılımcılara teşekkür etti. 
 
Toplantıda; Ülkemizde örtü altı turfanda üzüm yetiştiriciliğinin yaklaşık olarak % 80’inin Eski Mezitli Mahallesinde üretildiği, üzümlerde erken hasat yapıldığı zaman hem kalitenin hem de fiyatların düştüğü, bu nedenle hasat tespit komisyonları oluşturulduğu, hasat tespit komisyonlarınca yapılacak çalışma sonucu olgunlaşan üzümlerin hasat edilmesi durumunda hem kalitenin artacağı hem de fiyatlar düşmeyeceğinden üreticinin daha fazla kazanacağı ve ülke ekonomisine katkının daha fazla olacağı dile getirilerek, konu ile ilgili Hal Müdürlüğünce de gerekli denetimlerin sıklaştırılarak olgunlaşmamış meyvelerin Hal Müdürlüğünce kabul edilmemesi gibi konular değerlendirildi.  
Ekonomi ve Halk Toplantısında; mahalle sakinleri tarafından dile getirilen sorunlar ve ihtiyaçlar Kaymakamlığımızca form haline yazılmış olup, kurumlar arasında koordinasyon sağlanarak takipleri yapılacaktır.  
Toplantı sonunda; Mezitli İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından örtü altı ve açık alanda üzüm yetiştiriciliği konulu sunumun ardından, Ekonomi ve Halk buluşması dilek ve temennilerle son buldu.