İlçe  Kaymakamımız Emin Sait KARAHALİLOĞLU’nun Katılımıyla Güvenli Okul Güvenli Eğitim Projesi Toplantısı Mezitli Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde Yapıldı.

Toplantıya İlçe Jandarma Komutanı J.Üst. Sercan TÜREDİ, İlçe Emniyet Müdürü Kılıç ASLAN, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Dursun KILIÇ, Şube Müdürümüz Ahmet YALKIN ve tüm okul müdürlüleri katıldı.
İlçe Kaymakamımız Emin Sait KARAHALİLOĞLU, “Öğrencilerin güvenliği her şeyden daha önemlidir. Bu hususta okul idarecilerimizin güvenlik önlemlerine daha fazla önem vermelerini istiyorum. Olası bir deprem, yangın veya sabotajlara karşı acil durum eylem planlarınız eksiksiz olsun, yangın söndürme tüplerinin son kullanma tarihlerini kontrol edelim. Okul servislerinin yönetmeliğe uygunluğuna dikkat edelim, uymayanları bize bildirin.” dedi. Ayrıca okul müdürlerinin talebi üzerine Kaymakam KARAHALİLİOĞLU, ilçe Emniyet Müdürü Kılıç ASLAN’dan bazı risk bölgelerinde bulunan okulların çevrelerini emniyet görevlilerinin daha fazla kontrol etmesini istedi.
Toplantı, öğrencilerin daha güvenli bir şekilde eğitim alabilmeleri için bütün kurum müdürlerinin koordineli çalışmaları gerektiği vurgulandıktan sonra, sona erdi.